Lekaj: Kurti ta kuptojë që s’është në opozitë, është koha e veprave jo fjalëve Foto: Koha/Arkiv

Lekaj: Kurti ta kuptojë që s’është në opozitë, është koha e veprave jo fjalëve

14 February 2020 23:19

Ish-ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka reaguar pas deklaratave të fundit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti lidhur me marrëveshjet në Munih.

“Kryeministri Kurti duhet të kuptojë që tashmë nuk është në opozitë. Është koha e veprave jo e fjalëve”, ka shkruar Lekaj në facebook.

Kurti, sot tha se zyrtarët e Pal Lekajt, nuk kanë marrë autorizimin nga Qeveria aktuale e Kosovës. Por, Lekaj e thotë të kundërtën.

 

LEXO EDHE: Kurti për marrëveshjet e nënshkruara në Gjermani: Zyrtarët e Lekajt s’morën autorizim nga Qeveria

“Ai nga 3 shkurt 2020 ka të gjitha autorizimet të veprojë duke kërkuar informacione për marrëveshjet e Berlinit dhe Munihut. Ka pasur të gjitha mundësitë dhe kompetencat për t’iu bashkangjitur këtij procesi, por ende nuk është vonë nëse ka dyshime ose mospajtime t’i shfuqizojë këto marrëveshje”, shkruan Lekaj.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme