Porositë e Kurtit e Osmanit për 14 shkurt

Porositë e Kurtit e Osmanit për 14 shkurt

14 February 2020 12:52

Druri i dashurisë me mesazhe kundër dhunës, ka qenë simbolikë e emisionit të mëngjesit në KTV.

Që dashuria duhet të vazhdojë edhe pas 14 shkurtit dhe që dhuna nuk është pjesë e saj, kanë qenë disa nga porositë e personaliteteve si: kryeministri Albin Kurti, kryeparlamentarja Vjosa Osmani, ish-presidentja, Atifete Jahjaga, ish-kryeministri Ramush Haradinaj, autori dhe publicisti Adriatik Kelmendi, si dhe shumë të tjerë.

Albin Kurti, në letrën e tij, ka shkruar:

“Dashuria na lëviz. S’na lë të qetë, por s’na bën të dhunshëm.”

Image

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka shkruar:

“Dashuro me emocione dhe pa dhunë.”

Image

Kryeparlamentarja Vjosa Osmani

“Dhuna ndaj grave është e patolerueshme. Asnjë grua nuk duhet të përjetojë ferrin e dhunës”, ka shkruar Vjosa Osmani.

Image

Ish-presidentja Atifete Jahjaga

Që dhuna nuk duhet të jetë pjesë e dashurisë, ka shkruar edhe ish-presidentja Atifete Jahjaga, e cila vazhdimisht ka lobuar kundër dhunës ndaj grave.

Image

Publicisti Adriatik Kelmendi, ndërkaq, shkroi:

“Dashuria, ndjenja që e mban botën në lëvizje.”

Image

Gazetarja Ardiana Thaçi-Mehmeti ka shkruar se “Dashuria është vetë jetë dhe dhuna nuk është pjesë e saj.”

Image

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme