Arbëri

Borrelli të hënën mund ta propozojë Lajçakun për përfaqësues të posaçëm për dialogun Kosovë-Serbi

Foto: Miroslav Lajçak / mzv.sk
 

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në takimin e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së të hënën në Bruksel pritet të paraqesë para vendeve anëtare idenë e tij për të emëruar një përfaqësues të posaçëm për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë.

E ka konfirmuar këtë të enjten në Bruksel një zyrtar i lartë i BE-së, i cili ka folur me kusht që të mos i përmendet emri, shkruan sot “Koha Ditore”.