Arbëri

AAK bën publik emrat e deputetëve në komisionet parlamentare, do t’i udhëheqë dy

AAK bën publik emrat e deputetëve në komisionet parlamentare, do t’i udhëheqë dy
 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë publik emrat e deputetëve të cilët do të jenë anëtarë të Komisioneve Parlamentare në Kuvendin e Kosovës.

Sipas njoftimit nga kjo parti AAK-ja do të marrë drejtimin e Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë dhe Komisionin për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale