Arbëri

Diell dhe rritje temperaturash, sot, në Shqipëri

Diell dhe rritje temperaturash, sot, në Shqipëri

Shqipëria sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, por që mundësitë për reshje janë të pakta. Vranësirat do të intensifikohen gjatë mbrëmjes.

Sipas Meteoalbit, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, temperaturat do jenë nga 04ºC deri në 14ºC, në zonat e ulëta nga 07ºC në 16ºC dhe në zonat bregdetare nga 08°C në 17ºC.