Arbëri

Osmani: Taksa s’na mbron nga diskutimet për kufij, Qeveria e Kuvendi s’i lejojnë ato tema

Osmani: Taksa s’na mbron nga diskutimet për kufij, Qeveria e Kuvendi s’i lejojnë ato tema
Foto: Koha

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se taksa për mallrat e Serbisë nuk i mbron më kufijtë e Kosovës në dialogun me Serbinë.

Sipas saj, tashmë kufijtë i mbrojnë Qeveria dhe Kuvendi i Kosovës.