Arbëri

Shala: Pranimi se do të heqim taksën aq shpejt pa vënë kushte, deklarim i ngutshëm nga Kurti e Osmani

 

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, i ka quajtur të ngutshme deklaratat nga kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani, se taksa ndaj mallrave serbe duhet të zëvendësohet me reciprocitet politik, ekonomik e tregtar.

Sipas tij, duhet analizë më e mirë se si duhet të jetë reciprociteti i plotë.