Arbëri

Apostolova: Urime për qeverinë e re, mezi pres të punojmë për agjendën e përbashkët evropiane

Apostolova: Urime për qeverinë e re, mezi pres të punojmë për agjendën e përbashkët evropiane
 

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian, Nataliya Apostolova, ka uruar për zgjedhjen e qeverisë së re të Kosovës.

Në një postim në Twitter, Apostolova ka shkruar se mezi pret të punojë me kryeministrin Kurti dhe të gjithë anëtarët e Qeverisë për agjendën e përbashkët evropiane.