Arbëri

Haradinaj mirëpret arritjen e marrëveshjes për bashkë-qeverisje mes VV-LDK, por thumbon Kurtin

Haradinaj mirëpret arritjen e marrëveshjes për bashkë-qeverisje mes VV-LDK, por thumbon Kurtin

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, e ka mirëpritur arritjen e marrëveshjes për bashkë-qeverisje mes Vetëvendosjes e Lidhjes Demokratike të Kosovës.

“Lajmi që i gjithë procesi negociues është përmbyllur me dakordim nga LVV dhe LDK është veprim i duhur dhe konkretizimi i mirë, që respekton rezultatin zgjedhor. Tashmë është e domosdoshme të formohet qeveria sa më shpejtë”, shkruan Haradinaj në facebook, transmeton Koha.net.