Arbëri

Apostolova i uron Borrellit mirëseardhje në Kosovë

Apostolova i uron Borrellit mirëseardhje në Kosovë
 

Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova, i ka uruar mirëseardhje përfaqësuesit të lartë të BE-së për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, Josep Borrell, i cili sot do të qëndrojë në vendin tonë.

Ajo e ka bërë këtë me një “cicërimë” në Twiter duke iu përgjigjur postimit të vet spanjollit që kishte paralajmëruar ardhjen.