Arbëri

Apostolova thotë se s`duan ndërmjetësim ndërmjet VV-së e LDK-së, por Qeveri dhe reforma

 

Ambasadorët e shteteve të QUINT-it, në cilësi të vëzhguesve, kanë marrë pjesë të martën në takimin e radhës mes Vetëvendosjes e LDK-së.

Kështu të paktën ka thënë shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, që tha se ftesat për takimin u kanë shkuar nga të dy partitë.