Vranët, herë pas here shi, sot, në Shqipëri

Vranët, herë pas here shi, sot, në Shqipëri

29 January 2020 08:30

Moti në Shqipëri sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në pjesën qendrore dhe veriore reshjet e shiut parashikohen të herëpashershme me intensitet të ulët dhe mesatar në formën e shtrëngatave. Në jug reshjet e shiut do të jenë lokale me intensitet të ulët. Prej mesditës reshjet përfshijnë të gjithë vendin me intensitet të ulët e mesatar. Në alpe dhe verilindje në lartësitë mbi 1000 metër reshje dëbore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – perëndim e lehtë e në brigjet detare deri mesatar duke u shoqëruar me valëzim të forcës 3 deri 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

Qytetet Temperaturat në °C Sigla

Shkodër 7/12 re shi

Lezhë 8/13 re shi

Durrës 9/15 re shi

Tiranë 9/15 re diell shi

Berat 8/15 re diell shi

Vlorë 9/16 re diell shi

Korçë 5/10 re diell shi

Gjirokastër 6/14 re diell shi

Sarandë 10/16 re diell shi

Komentet

Shto koment

Të ngjashme