Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

23 January 2020 08:12

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë sot në Kosovë.

Sipas IHMK-së, situata meteorologjike do të vazhdojë të mbetet pothuajse e ngjashme, por që në fushat termike do të ketë ngritje të lehta.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius.

Në mëngjes dhe gjatë natës nëpër disa lokalitete do të ketë mjegull, ndërsa ngricat parashihen në gjithë territorin. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindje dhe jugperëndimit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme