Arbëri

Vetëvendosje publikon ofertën e re për LDK-në, propozon rritjen e qeverisë në 14 ministri

Foto: Alban Bujari/ Koha Ditore
 

Besnik Bislimi, nënkryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka publikuar në Facebook, ofertën e fundit që kjo parti i ka bërë LDK-së për formimin e qeverisë. Ka konfirmuar edhe raportimet për rritjen e qeverisë nga 12 ministri në 14.

Ai ka thënë se kjo ofertë i është dërguar kryetarit të LDK-së, Isa Mustafa, mbrëmë. Sipas tij, në përpilimin e këtij propozimi, “Vetëvendosje beson se është bërë edhe një kompromis shumë i madh, meqë gatishmëria për ta rritur numrin e ministrive (nga të cilat VV nuk përfiton assesi) vetëm do ekspozojë me pakënaqësitë e opinionit publik, i cili me të drejtë do të na sulmojë për lëvizje nga premtimi para dhe paszgjedhor për reduktim të numrit të ministrive në 12 sosh”.