Arbëri

Kurti akuzon Thaçin për presion dhe vlerësime politike

Kurti akuzon Thaçin për presion dhe vlerësime politike
 

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i është përgjigjur letrës së presidentit Hashim Thaçi për caktimin e mandatarit për formimin e qeverisë duke e akuzuar për presion dhe vlerësime politike.

Ai ka shkruar se së shpejti do të japë propozimin për kryeministër, “porsa të jemi gati”.