Arbëri

Kurti bën të ditur emrat e zv.kryeministrit dhe 5 ministrave

Kurti bën të ditur emrat e zv.kryeministrit dhe 5 ministrave
 

Me një videomesazh, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti para takimit më presidentin e vendit Hashim Thaçi ka bërë të ditur se kush do të jetë zëvendëskryministër i dytë dhe 5 ministra në kabinetin e tij.

Një veprim të tillë e ka bërë pavarësisht se ende nuk ka një marrëveshje për bashkëqeverisje me LDK-në, gjë të cilën e ka pohuar edhe në videomesazh.