Arbëri

Këtë javë, moti në Kosovë deri në -8 gradë celsius

Foto: Alban Bujari / KD
 

Masat e ajrit me origjinë nga veriu i kontinentit do të mbesin prezente gjatë gjithë javës.

Si pasojë e prezencës së këtyre masave, mbi vendin tonë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.