Arbëri

Nesër në Kosovë mot i vranët e me reshje bore

Nesër në Kosovë mot i vranët e me reshje bore
Foto: Koha/Arkivë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër në Kosovë.

Përmes një njoftimi për media, theksohet se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht të vranët dhe vende-vende, me reshje bore, kryesisht në qendër jugperëndim dhe juglindje të territorit.