Arbëri

Kurti e Konjufca ftohen si dëshmitarë për kallëzimin penal ndaj Thaçi e Veselit

Në korrik të këtij viti, Albin Kurti, kishte ironizuar me Prokurorinë duke imagjinuar një telefonatë nga ky institucion, që e ftonte atë bashkë me Glauk Konjufcën lidhur me një kallëzim penal që e kishin dorëzuar.

Kjo nuk ishte hera e vetme që Kurti ia kishte rikujtuar Prokurorisë mungesën e veprimeve për pretendimet që i kishin ngritur ndaj presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli, raporton KTV.