Arbëri

Molliqaj: Kosovën po e pret qeverisje populiste me mendësi totalitare

Foto: Driton Paçarada/ Koha Ditore
 

Kryetari i sapozgjedhur i PSD-së, Dardan Molliqaj, ka thënë se sot Partia Socialdemokrate iu përgjigj thirrjes për të mos e ndalur përpjekjen, përkundër zhvillimeve të fundit elektorale.

Ai thotë se sot treguan që nuk e shohin politikën përmes rezultatit afatshkurtër zgjedhor, por përmes idealeve dhe kauzave që u besojnë.