Arbëri

Mustafa nuk tërhiqet nga kërkesa për postin e presidentit

Mustafa nuk tërhiqet nga kërkesa për postin e presidentit
 

Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës u mblodh sot për të diskutuar në lidhje zhvillimet politike në vend, gjegjësisht për negociatat që po i zhvillon kjo parti me Lëvizjen Vetëvendosje për bashkëqeverisje.

Në takimet që po i zhvillojnë tash e sa kohë liderët e këtyre dy partive, Albin Kurti i VV-së dhe Isa Mustafa i LDK-së, thuhet se është arritur pajtueshmëria rreth programit qeverisës, mirëpo nënshkrimi i marrëveshjes ende s’ka ndodhur.