Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

13 December 2019 08:14

Sipas MeteoAlb, moti në Shqipëri sot do të jetë me vranësira dhe herë pas here me reshje shiu gjatë paradites.

Por mesdita dhe pasditja përmirësojnë përkohësisht kushtet atmosferike, ku në mbrëmje rikthehen vranësirat dhe reshjet e shiut. Në zonat Jugore shirat pritet të jenë me intensitet mesatar.

e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me -2°C, ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës dhe Lezhës me 16°C.

Era do të fryjë mesatare gjatë paradites dhe forcohet pas mesditës në det me shpejtësi mbi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë. /tvklan.al

Komentet

Shto koment

Të ngjashme