Arbëri

Edhe VV edhe LDK thonë se takimet e liderëve rikthehen shpejt, por s’tregojnë kur

 

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, dhe ai i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, shumë shpejt do t’i vazhdojnë takimet për arritjen e koalicionit qeverisës.

Deputetja e zgjedhur e Vetëvendosjes, Albulena Haxhiu, dhe ajo e LDK-së, Vjosa Osmani, kanë konfirmuar vazhdimin e bisedimeve mes këtyre dy partive, ndonëse nuk treguan datën e takimit, raporton KTV.