Haziri: Me LVV-në po ndërtojmë një koalicion përtej një mandati Foto: Driton Paçarada / KD

Haziri: Me LVV-në po ndërtojmë një koalicion përtej një mandati

04 December 2019 23:11

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje po e ndërtojnë koalicionin në mirëbesim.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka theksuar se marrëveshja e arritur do të jetë përtej një mandati.

“Ne kemi punuar më shumë se dy vite për të ndërtuar kapitullin e bashkëpunimit dhe mirëkuptimit politik mes LDK-së dhe LVV-së. Keni durim. Po e ndërtojmë koalicionin në mirëbesim. Kjo ka me qenë marrëveshje përtej një mandati. Nuk ka të bëjë me emrat e përveçëm, por me qartësime të pozitave dhe ndarje të drejtë e me vullnet të mirë, në mënyrë që në qeverinë LDK-LVV të mos ketë ‘bomba të kurdisura’”, ka shkruar Haziri.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme