Arbëri

Kurti e Mustafa intensifikojnë diskutimet, premtojnë marrëveshje të shpejtë

Foto: Driton Paçarada / Koha
 

Takime intensive për domosdoshmërinë e arritjes së marrëveshjes me Lidhjen Demokratike ka paralajmëruar mandatari për kryeministër i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas takimit që ka zhvilluar me kryetarin e Lidhjes Demokratike, Isa Mustafa.

Ky ishte takimi i parë mes këtyre subjekteve pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit, ku Lëvizja Vetëvendosje u konfirmua parti e parë, kurse LDK-ja e dyta. Përveç zotimit se marrëveshja do të arrihet në ditët në vijim, të shprehur në deklaratën e përbashkët, nuk u lejuan pyetjet e gazetarëve, dhe asnjëri prej liderëve nuk ka treguar se për cilat çështje kanë arritur dakordim dhe ato që i ndajnë, shkruan sot “Koha Ditore”.