Arbëri

Shqiptarët në zi në 107 vjetorin e Pavarësisë, në Kosovë anulohen festimet

 

Si pasojë e tërmetit që la të vdekur mbi 40 persona dhe më shumë se 600 të tjerë të plagosur, festa e 28 Nëntorit në Kosovë u shënua vetëm në mënyrë simbolike.

107-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë dhe ditëlindja e Adem Jasharit janë bërë sot shkas që shumë qytetarë ta vizitojnë Prekazin.