Arbëri

Varrosen dy vëllezërit nga Gjilani që vdiqën nga tërmeti në Shqipëri

 

Dy vëllezërve nga Gjilani, Isa dhe Shemsi Abazi që humbën jetën nga tërmeti që goditi Shqipërinë mëngjesin e së martës u është dhënë lamtumira e fundit në varrezat e fshatit Livoç i Epërm.

Hapësira e varrezave në këtë fshat ishte e vogël për gjithë njerëzit që kishin ardhur për t’u përshëndetur për herë të fundit me vëllezërit Abazi, teksa dhe magjistralja Prishtinë-Gjilan, u bllokua nga numri i madh i njerëzve që kishin ardhur, raporton ksp.