2 perditesime
12:54

Tërmeti i sotshëm 5.1 ballësh dëmton spitalin e Durrësit

Lëkundja e fundit e tërmetit me magnitudë 5.1 të shkallës Rihter, që ra sot rreth orës 12, ka dëmtuar spitalin e Durrësit.

Në videon e publikuar nga BW shihet se të gjithë qytetarët, pacientët dhe mjekët kanë dalë jashtë.

Në video shihet se si hyrja e spitalit ka marrë dëmtime të konsiderueshme, ndërsa qytetarët të traumatizuar vijojnë të shkojnë në spital për të marrë ndihmën.

Policia ka vendosur në spital perimetrin e sigurisë, por pavarësisht kësaj mjekët vazhdojnë punën.

11:56

Sërish tërmet në Durrës

Para pak minutash është nder një tërmet në Durrës.

Këtë e kanë bërë të ditur gazetarët e KTV-së nga vendi i ngjarjes.

Tërmeti ka ndodhur në orë 11:53, prej magnitutë 5.2 ballësh.

Ndërsa edhe një tjetër tërmet në të njëjtën kohë ka ndodhur në Durrës, me magnitutë 4.6.

Image
09:48

Shqipëria goditet nga katër tërmete gjatë mëngjesit të sotëm

Shqipëria është goditur nga katër tërmete me force 3.3 rihter rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm.

Edhe pse me fuqi të vogël, lëkundjet janë ndjerë për shkak se epiqendra ishte në zonën e Durrësit në tokë, por edhe në det./tch