Arbëri

VV: Të hënën arrijmë marrëveshjen e koalicionit qeverisës me LDK-në

VV: Të hënën arrijmë marrëveshjen e koalicionit qeverisës me LDK-në

Lëvizje Vetëvendosje përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se të hënën do të arrihet marrëveshja e koalicionit qeverisës me LDK-në.

Ky subjekt politik mori më së shumti vota në zgjedhjet e 6 tetorit dhe do të ketë 29 deputetë, plus një nga IRDK-ja, transmeton Koha.net.