Arbëri

Abbott fton në darkë Kurtin e Osmanin

Abbott fton në darkë Kurtin e Osmanin
 

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott, ka pritur sot në darkë kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kandidaten për kryeministre nga radhët e LDK-së, Vjosa Osmani.

Këtë e ka bërë të ditur vetë Abbott përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në Facebook.