Arbëri

Maas: Gjermania mbetet kundër ndryshimit të kufijve Kosovë-Serbi, mbështet rifillimin e dialogut 

Foto: Ilustrim
 

Këmbimi i territoreve ose ndryshimi i kufijve nuk ndikojnë për stabilitetin në rajon, thotë ministri i Jashtëm gjerman Heiko Maas.

Sa i përket idesë së këmbimit të territoreve ose ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë, thotë Maas, “ne nuk mendojmë se kjo kontribuon për stabilitetin në rajon”.