Osmani takohet me ambasadoren e Kroacisë Barishiq, diskutojnë për forcimin e marrëdhënieve bilaterale

Osmani takohet me ambasadoren e Kroacisë Barishiq, diskutojnë për forcimin e marrëdhënieve bilaterale

08 November 2019 12:14

Sot, nënkryetarja e LDK-së Vjosa Osmani, e shoqëruar nga anëtari i Kryesisë, Besian Mustafa janë takuar me Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq.

Në njoftimin për media thuhet se ambasadorja Barishiq uroi Osmanin për mbarëvajtjen e zgjedhjeve të 6 tetorit dhe shprehu gatishmërinë e Qeverisë së Kroacisë ta mbështesë Kosovën në proceset e ardhshme.

“Osmani, duke uruar Ambasadoren Barishiq për mandatin e ri në Kosovë, uroi për vazhdimin dhe forcimin e marrëdhënieve bilaterale Kosovë-Kroaci. Njëkohësisht, Osmani shprehu pritjet tona që Kroacia, e cila do të marrë Presidencën e Këshillit të BE-së, do të përkrahë edhe më fuqishëm Kosovën në procesin tonë euro-integrues”, thuhet në njoftimin për media.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme