Arbëri

Veseli dhe Palmer flasin për zhvillimet e fundit dhe partneritetin ndërmjet dy vendeve

Veseli dhe Palmer flasin për zhvillimet e fundit dhe partneritetin ndërmjet dy vendeve

​Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar sot zëvendësndihmës sekretarin amerikan të Shtetit, Matthew Palmer.

Në këtë takim të zhvilluar në Ambasadën e SHBA-së në Prishtinë, u diskutua për marrëdhëniet Kosovë-SHBA dhe për vazhdimin e bashkëpunimit në të gjitha fushat.