Arbëri

Kocijançiç i përgjigjet Vuçiqit, “po presim rezultatet e analizës për zarfet helmues me votat nga Serbia”

Kocijançiç i përgjigjet Vuçiqit, “po presim rezultatet e analizës për zarfet helmues me votat nga Serbia”

e përfaqësueses së lartë të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Maja Kocijançiç, i është përgjigjur përmes twitterit letrës së presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit, në lidhje me helmimin e numëruesve të votave të arritura nga Serbia, raporton B92, transmeton Koha.net.

“President i dashur, Vuçiq, ju faleminderit për letrën përmes twiterit. BE-ja aktualisht po pret rezultatet e hetimit”, ka shkruar Maja Kocijançiç dhe ka shtuar se Misioni i BE-së për përcjelljen e zgjedhjeve në Kosovë me kujdes po ndjek rastin.