PDK-ja do të jetë opozitë e fuqishme, thonë kryetarët e degëve të kësaj partie

PDK-ja do të jetë opozitë e fuqishme, thonë kryetarët e degëve të kësaj partie

09 October 2019 18:05

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka takuar kryetarët e degëve të PDK-së dhe shefat e shtabeve zgjedhore, për të diskutuar për procesin e zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit.

Veseli gjatë këtij takimi ka vlerësuar lart angazhimet dhe performancën e degëve dhe aktivistëve që kontribuuan në fushatë zgjedhore

Ai ka falënderuar qytetarët për përkrahjen që i kanë dhënë PDK-së më 6 tetor.

Siç njofton PDK, në këtë takim, kryetarët e degëve në mënyrë unanime mbështetën qëndrimin e kryetarit Kadri Veseli që PDK-ja të jetë në opozitë.

Me këtë rast të gjithë theksuan se me angazhimin e mirëfilltë, PDK-ja do të jetë opozitë e fuqishme.

“Procesi i reformave të brendshme të partisë do të vazhdojë në mënyrë edhe më intensive nëpër të gjitha degët dhe nëndegët e Partisë Demokratike të Kosovës”, njofton PDK.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Roni10/10/2019 14:55

Une mendoj se PDK duhet me shkue "out of business" pergjithemone! Edhe pase aty ka njerez qe mund te kontribuojne individualisht, brenda organizimit te PDK-se nuk mund te kene fusheveprim...prandaj shkojne se bashku me "rrjedhat normale" brenda partise. AAK eshte e njejte..."same shit, different package".

Shto koment

Të ngjashme