Arbëri

Haradinaj thotë se mori mbështetje nga Finlanda për anëtarësim në BE

Haradinaj thotë se mori mbështetje nga Finlanda për anëtarësim në BE

Kryeministri i dorëhequr i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Finlandës, Pekka Haavisto.

Sipas njoftimit për media, Haradinaj, gjatë takimit, e njoftoi ministrin Haavisto për zhvillimet politike dhe ekonomike në Kosovë, duke shprehur falënderim të veçantë për Finlandën, për mbështetjen e fuqishme për ndërtimin e shtetit të Kosovës dhe avancimin e proceseve integruese në NATO dhe në BE.