Arbëri

Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë kyçe edhe për BE-në, konsideron Mogherini

Negociatat me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë kyçe edhe për BE-në, konsideron Mogherini
 

Përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federika Mogerini mbrëmë u takua me kryeministrat dhe ministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, informojnë nga zyra e saj.

Në darkën, e mbajtur në margjinat e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, u bisedua për perspektivën evropiane të rajonit dhe për avancimin e arritur deri më tani.