Agjencia më e madhe sizmologjike kërkon qetësi tek shqiptarët, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen Foto: Reuters

Agjencia më e madhe sizmologjike kërkon qetësi tek shqiptarët, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen

23 September 2019 09:13

Agjencia më e madhe sizmologjike në botë, EMSC, ka konfirmuar se nuk është e mundur të parashikohen tërmetet dhe bën thirrje për qetësi për të gjithë qytetarët e Shqipërisë.

“Nuk parashikohen tërmetet, mos besoni në lajme të tjera”, thuhet në njoftimin e tyre.

“U themi miqve tanë në Shqipëri se gjasat janë që këto ditë të keni dëgjuar ose të dëgjoni njerëz që thonë se e kishin parashikuar tërmetin e djeshëm. Mos i dëgjoni: parashikimi i tërmeteve ËSHTË I PAMUNDUR. Qofshi të sigurt”, ka shkruar kjo agjenci në profilin e vet në Twitter.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme