Arbëri

Bërnabiqi nuk pajtohet me Merkelin për çështjen e Kosovës

Bërnabiqi nuk pajtohet me Merkelin për çështjen e Kosovës

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka pritur sot kryeministren e Serbisë, Ana Bërnabiq. Temë e pashmangshme sigurisht ishte Kosova.

Mediat serbe citojnë kancelaren gjermane të ketë thënë se “duhet të vazhdohet procesi i zgjidhjes së problemit të Kosovës dhe ai të shkojë përpara, në mënyrë që të arrihet zgjidhja”.