Arbëri

Bërnabiq për dialogun: Le të përfshihet kushdo që mund të ndihmojë

Bërnabiq për dialogun: Le të përfshihet kushdo që mund të ndihmojë

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq tha se të mërkurën do të diskutojë në takimin me kancelaren gjermane Angela Merkel lidhur me dialogun ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës.

Ajo tha se Serbia mbështet përfshirjen e secilit që mund të ndërmjetësojë dhe të ndihmojë në heqjen e taksës dhe të vazhdojë dialogun.