Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

16 September 2019 08:17

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë e zgjeruar me presion të lartë atmosferik i cila po influencon në territorin e Shqipërisë mot të stabilizuar.

Moti do të jetë me diell në të gjithë vendin. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë në mesditë.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 11/27°C

Zonat e ulëta 13/32°C

Zonat bregdetare 17/29°C

Komentet

Shto koment

Të ngjashme