Pacolli: Ndarja e Kosovës ekziston në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit

Pacolli: Ndarja e Kosovës ekziston në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit

14 September 2019 17:26

Zëvendëskryeministri në detyrë, Behgjet Pacolli, ka thënë se ndarja e Kosovës ekziston vetëm në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit, duke shtuar se kjo nuk do të ndodhë kurrë.

Ai në një postim në Twitter ka thënë se integriteti territorial i Kosovës është i paprekshëm.

Sipas Pacollit, një gjë të tillë ata do ta njohin herët apo vonë.

“Precedenti i vetëm i krijuar nga Rusia ndonjëherë është agresioni në ish regjionin e vendeve sovjetike. Ndarja e Kosovës ekziston në ëndrrat e Kremlinit dhe Beogradit. Kjo nuk do të ndodhë kurrë. Integriteti territorial i Kosovës është i paprekshëm. Do ta njihni këtë herët a vonë”, ka shkruar ai.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme