Vuçiq: Vatikani dëshiron bisedime dhe një zgjidhje paqësore midis serbëve dhe shqiptarëve

Vuçiq: Vatikani dëshiron bisedime dhe një zgjidhje paqësore midis serbëve dhe shqiptarëve

12 September 2019 15:28

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i cili ndodhet për vizitë në Vatikan, pas takimit me Papën Françesko, tha se Vatikani po ndjek një politikë serioze, dhe se do të ruajë qëndrimin e tij për të mos njohur pavarësinë e Kosovës.

"Por Vatikani dëshiron bisedime dhe një zgjidhje paqësore midis serbëve dhe shqiptarëve," u tha Vuçiq gazetarëve .

Vuçiç tha se ai kishte mësuar dhe dëgjuar shumë gjatë bisedës me Papën, dhe se ai pa shqetësimin e tij për të gjithë njerëzit në Ballkan dhe qytetarët serbë.

Komentet

Legeni13/09/2019 13:02

Si u msuam mo. Rrenet e Vuqiqit pa skaj. Papa Franqesku demanto qe u bo biseda per Kosove.

Shto koment

Të ngjashme