Arbëri

Alternativa kërkon zbardhjen e sulmit ndaj Xharrës

 

Alternativa ka reaguar ndaj sulmit të mbrëmshëm ndaj Arbana Xharrës, duke e quajtur sulm të pa tolerueshëm dhe kërkon që autorët e këtij rasti qyqar të sillen sa më parë para drejtësisë.

Njëherësh Alternativa u bën thirrje organeve të rendit që të ndërmarrin të gjitha veprimet e nevojshme me prioritet të lartë dhe t’i sjellin para drejtësisë akterët e këtij akti kriminal.