Arbëri

Delawie dënon ashpër sulmin ndaj Xharrës

 

Ambasadori amerikan në Kosovë, Greg Delawie, ka reaguar ndaj sulmit që i është bërë Arbana Xharrës, anëtares së re të PDK-së.

Delawie në një postim në Twitter ka shkruar: “I tmerruar nga sulmi brutal ndaj Arbana Xharrës. I dëshiroj shërim të shpejt dhe shpresoj që sulmuesit të sillen shpejt para drejtësisë”.