Arbëri

Nisma i hakmerret Bytyqit, kërkon nga Haradinaj shkarkimin e tij

Foto: Koha
 

Nisma Socialdemokrate i ka drejtuar kërkesë kryeministrit Ramush Haradinaj që ta liroi nga detyra, ministrin në dorëheqje të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Shyqiri Bytyqi.

Këtë e kanë konfirmuar për “Kohën Ditore”, burime brenda kësaj partie. Gazeta ka provuar të marrë një qëndrim nga Qeveria e Kosovës nëse kanë pranuar një kërkesë të tillë, por nuk ka marrë përgjigje.