Arbëri

Gjuriq hedh akuza të rënda mbi Rada Trajkoviqin

Gjuriq hedh akuza të rënda mbi Rada Trajkoviqin
 

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, njëherësh edhe nënkryetar i SNS-së, Marko Gjuriq, ka hedhur akuza të rënda ndaj kryetares së Lëvizjes Evropiane të Serbëve, Rada Trajkoviq.

Siç shkruan “Tanjug.rs”, Gjuriq pretendon se Trajkoviq është e paguar nga Kosova dhe Mali i Zi që të shpifë kundër Serbisë, presidentit Aleksandar Vuçiq dhe Listës Serbe, pasi, siç theksoi ai, këto dy vende dhe Trajkoviq kanë frikë nga forcimi i Serbisë, transmeton RTK.