Mot me diell e vranësira sot në Shqipëri Foto: Koha

Mot me diell e vranësira sot në Shqipëri

28 August 2019 08:37

Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta deri mesatare gjatë mesditës, sot në Shqipëri.

Era do të jetë me drejtim Jugperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 6-8 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5 metër në det të hapur, transmeton kp. 

Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë në zonat malore.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 14/31°C

Zonat e ulëta 16/37°C

Zonat bregdetare 21/31°C

Komentet

Shto koment

Të ngjashme