Arbëri

Pacolli: Koalicioni AKR – Nisma do të ketë rol vendimtar në formimin e Qeverisë së re

Pacolli: Koalicioni AKR – Nisma do të ketë rol vendimtar në formimin e Qeverisë së re

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli ka shprehur bindjen e tij se koalicioni i partisë së tij me Nismën do të ketë një rol vendimtar në formimin e Qeverisë së re.

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se Aleanca Kosova e Re sot ka mbajtur takim me strukturat udhëheqëse të partisë, në të cilën ka zgjedhur shtabin qendror zgjedhor dhe shtabet zgjedhore në nivel lokal.