Molliqaj: VV-ja na pati lodhur me vjedhje të mandateve, Bahtiri nuk qenka mandat i vjedhur

Molliqaj: VV-ja na pati lodhur me vjedhje të mandateve, Bahtiri nuk qenka mandat i vjedhur

25 August 2019 13:52

Deputeti i Partisë Socialdemokrate, Dardan Molliqaj, ka kritikuar Lëvizjen Vetëvendosje, pasi thotë se i patën akuzuar për vjedhje të mandateve.

Ai përmes një postimi në Facebook, duke ironizuar thotë se Agim Bahtiri në VV nuk qenka mandat i vjedhur.

Molliqaj shkruan se ish-partia e tij, është e para vetëm për hipokrizi dhe për asgjë tjetër.

“Agim Bahtiri në VV nuk qenka mandat i vjedhur. Rrafsh 2 vjet na patën lodhur me akuzën e vjedhjes së mandateve. Dhe fundi po e rikuptimëson fillimin. Ata ia bëjnë qefin vetes se janë të parët në Kosovë. Ama janë të parët vetëm për hipokrizi, për asgjë tjetër”, ka shkruar ai.

Sipas tij, LDK dhe VV nuk e kanë sigurinë e brendshme të caktojnë një kandidat për kryeministër.

Ai thotë se LDK–ja po frikësohet nga vetja, kurse VV-ja nga refuzimi i LDK-së.

“I vetmi koalicion që ka përcaktim të qartë është PSD-AAK. Ky është i vetmi koalicion që di dhe guxon të realizojë politika për përmirësimin e jetës së qytetarëve”, ka shkruar ai.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Sam30/08/2019 13:18

Po te dhem poo. Qysh po dike face me dale e me fole kurse ti ja fut edhe babes e Vllau ton mash shpine per interesa tua. Koha ditore te lumtem mos qit ksi komente se jam adhurues I revistes tuaj, nuk jam me as ni parti jetoj ne Australia

Fafaki27/08/2019 09:55

Vetevendosja nuk ju ka kerku mandatin e Shpendit, sepse ajo eshte zgjedhje e drejtperdrejte qytetare, po mandatin e deputetit. Ik se s'ke mbet as per m'e shit orbita.

Shto koment

Të ngjashme